Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej Prymusek-03-2023

Start » Zerówka » Koncepcja edukacyjna » Kształcenie językowe

Kształcenie językowe

W naszym oddziale przedszkolnym już od najmłodszych lat uczniowie mają możliwość rozwijania kompetencji lingwistycznej. W ten sposób stwarzamy podstawy pod gruntowne opanowanie języka angielskiego.

Celem codziennych zajęć językowych prowadzonych przez jednego z wychowawców jest osłuchanie dzieci i uwrażliwienie na odmienny system dźwiękowy, nauka podstawowego słownictwa w tematach bliskich uczniom i przygotowanie do dalszej nauki w klasie pierwszej. W tym celu prowadzimy zajęcia korzystając z technik ułatwiających zapamiętywanie: prace plastyczne, maty edukacyjne, gry, fiszki ze słownictwem, karty obrazkowe, klocki z literkami i wyrazami, książeczki, filmy, piosenki i skecze. W ten sposób nauka jest ciekawa i odbywa się w atrakcyjnej dla dzieci formie.
Dodatkowo język angielski przeplatany jest podczas całego dnia pobytu dziecka w oddziale. Są to proste komunikaty i polecenia w języku angielskim, piosenki, gry i zabawy językowe, zajęcia plastyczne z elementami języka angielskiego.

Plastyka z elementami języka angielskiego

Zajęcia mające na celu trenowanie koordynacji manualnej oraz rozwój twórczego myślenia. Dzieci poznają przybory i materiały pochodzące z wielu różnych dziedzin sztuki, zobaczą jak je wykorzystywać w standardowy i niestandardowy sposób. Dzięki upcycling’owi przekonają się, że zakup nie jest jedyną metodą na ‘nowe’ przedmioty czy zabawy. Takie podejście pobudza kreatywność, uwrażliwia na sztukę i otaczający nas świat. Aby wzbogacić te zajęcia i w ciekawy sposób osłuchiwać najmłodszych z językiem angielskim, większość instrukcji czy komentarzy przekazywana jest w tym języku.