Start  /  Szkoła podstawowa  /  Edukacja w naszej szkole  /  Edukacja humanistyczna

Edukacja humanistyczna

Od lat nasza szkoła szczyci się wysokimi wynikami egzaminów humanistycznych. Ucząc naszych podopiecznych, kierujemy się myślą Jana Pawła II, że kultura jest narzędziem zbliżenia, uczestnictwa, zrozumienia i solidarności.

Nasi uczniowie - z sukcesami - biorą udział nie tylko w kuratoryjnych konkursach z języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie - zdobywają wyróżnienia także w turniejach ortograficznych czy językowych.

Bardzo istotne jest dla nas  wychowanie w duchu patriotyzmu i szacunku do naszych tradycji oraz historii.

Dążymy do tego, by nasi absolwenci byli świadomymi uczestnikami kultury, obeznanymi z polską i europejską sztuką, potrafiącymi krytycznie odbierać i wykorzystywać media.

Nasi nauczyciele podejmują działania mające na celu zindywidualizowane wspomaganie rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości. W swojej pracy wykorzystują aktywizujące metody nauczania, dobierają ciekawe i wartościowe teksty kultury.

W szkole od lat działa redakcja gazetki Prymusek - gdzie młodzi adepci dziennikarstwa zdobywają pierwsze szlify, w ramach projektu mogą również tworzyć szkolnego bloga.

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***

Copyright © Szkoły Katolickie Sodalicji Mariańskich w Polsce
Marketing internetowy MediaConsulting.pl