Start » Szkoła podstawowa » Edukacja w naszej szkole » Edukacja humanistyczna

Edukacja humanistyczna

Od lat nasza szkoła szczyci się wysokimi wynikami egzaminów humanistycznych. Ucząc naszych podopiecznych, kierujemy się myślą Jana Pawła II, że kultura jest narzędziem zbliżenia, uczestnictwa, zrozumienia i solidarności.

Nasi uczniowie - z sukcesami - biorą udział nie tylko w kuratoryjnych konkursach z języka polskiego, historii czy wiedzy o społeczeństwie - zdobywają wyróżnienia także w turniejach ortograficznych czy językowych.

Bardzo istotne jest dla nas  wychowanie w duchu patriotyzmu i szacunku do naszych tradycji oraz historii.

Dążymy do tego, by nasi absolwenci byli świadomymi uczestnikami kultury, obeznanymi z polską i europejską sztuką, potrafiącymi krytycznie odbierać i wykorzystywać media.

Nasi nauczyciele podejmują działania mające na celu zindywidualizowane wspomaganie rozwoju każdego ucznia, stosownie do jego potrzeb i możliwości. W swojej pracy wykorzystują aktywizujące metody nauczania, dobierają ciekawe i wartościowe teksty kultury.

W szkole od lat działa redakcja gazetki Prymusek - gdzie młodzi adepci dziennikarstwa zdobywają pierwsze szlify, w ramach projektu mogą również tworzyć szkolnego bloga.