Start  /  Zerówka  /  Zajęcia pozalekcyjne  /  Zajęcia matematyczne metodą E.Gruszczyk Kolczyńskiej

Zajęcia matematyczne metodą E.Gruszczyk Kolczyńskiej

Zajęcia w formie treningu matematycznego połączonego z aktywnymi metodami ruchowo-muzycznymi stymulują rozwój myślenia matematycznego. Zajęcia oparte są na metodzie prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, która swoją wieloletnią praca z dziećmi udowadnia, że matematyka potrafi być przyjemna i prosta. Bowiem istotą wspomagania rozwoju jest mądrze zorganizowany proces uczenia się dzieci i w taki sposób, aby zapewnić im sukcesy w nauce. Efektem pracy z dzieckiem jest poprawa myślenia rozwoju operacyjnego, czyli wszelkich działań na liczbach.

Trening wzbogacony jest o aktywne metody ruchowo-muzyczne, które stworzyła Batti Strauss. Aktywne słuchanie muzyki – to metoda poznawania sztuki w sposób zintegrowany, ukazująca podstawowe cechy muzyki (rytm, melodia, harmonia) przy pomocy realizacji różnorodnych opracowań utworów muzycznych. Wykorzystywane są przykłady muzyczne z różnych epok baroku, klasycyzmu i inne. Muzyka bardzo mocno wiąże się z matematyką w pojęciach rytmu, przestrzeni, wartości, dlatego wspaniale komponuje się z zajęciami matematycznymi.

 

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***

Copyright © Szkoły Katolickie Sodalicji Mariańskich w Polsce
Marketing internetowy MediaConsulting.pl