Start  /  Zerówka  /  Zajęcia pozalekcyjne  /  Edukacja przez szachy

Edukacja przez szachy

Prowadzący Michał Luch
szachowy mistrz międzynarodowy
wielokrotny medalista Mistrzostw Polski

„Szachy – sport, nauka i sztuka, a przede wszystkim gra i dobra zabawa, którakorzystnie wpływa na rozwój każdego dziecka”
W trakcie zajęć priorytetem jest to, aby gra logiczna, jaką są szachy, pozytywnie wpływała na edukację uczniów również w innych dziedzinach nauki. W czasie zajęć staram się, aby uczniowie nauczyli się budowania własnej, logicznej strategii oraz podejmowania samodzielnych decyzji. Szachownica to swoisty układ współrzędnych i dzięki temu wiele działań, które na niej podejmujemy, ma bezpośrednie przełożenie na matematykę czy geografię. W trakcie zajęć kładę na to nacisk. Królewska gra to również niebywałe ćwiczenie dla mózgu młodego człowieka, w tym w szczególności dla jego pamięci. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom, staram się, aby tę pamięć rozwinąć. Element rywalizacji w grze pomaga mi pokazać uczniom jak przyjmować zwycięstwa i porażki, wyciągać z nich wnioski i rozwijać się.

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***

Copyright © Szkoły Katolickie Sodalicji Mariańskich w Polsce
Marketing internetowy MediaConsulting.pl