Start  /  Oddział przedszkolny  /  Koncepcja edukacyjna  /  Kształcenie językowe

Kształcenie językowe

W naszym oddziale przedszkolnym już od najmłodszych lat uczniowie mają możliwość rozwijania kompetencji lingwistycznej. W ten sposób stwarzamy podstawy pod gruntowne opanowanie języka angielskiego.

Celem codziennych zajęć językowych prowadzonych przez jednego z wychowawców jest osłuchanie dzieci i uwrażliwienie na odmienny system dźwiękowy, nauka podstawowego słownictwa w tematach bliskich uczniom i przygotowanie do dalszej nauki w klasie pierwszej. W tym celu prowadzimy zajęcia korzystając z technik ułatwiających zapamiętywanie: prace plastyczne, maty edukacyjne, gry, fiszki ze słownictwem, karty obrazkowe, klocki z literkami i wyrazami, książeczki, filmy, piosenki i skecze. W ten sposób nauka jest ciekawa i odbywa się w atrakcyjnej dla dzieci formie.
Dodatkowo język angielski przeplatany jest podczas całego dnia pobytu dziecka w oddziale. Są to proste komunikaty i polecenia w języku angielskim, piosenki, gry i zabawy językowe, zajęcia plastyczne z elementami języka angielskiego.

Plastyka z elementami języka angielskiego

Zajęcia mające na celu trenowanie koordynacji manualnej oraz rozwój twórczego myślenia. Dzieci poznają przybory i materiały pochodzące z wielu różnych dziedzin sztuki, zobaczą jak je wykorzystywać w standardowy i niestandardowy sposób. Dzięki upcycling’owi przekonają się, że zakup nie jest jedyną metodą na ‘nowe’ przedmioty czy zabawy. Takie podejście pobudza kreatywność, uwrażliwia na sztukę i otaczający nas świat. Aby wzbogacić te zajęcia i w ciekawy sposób osłuchiwać najmłodszych z językiem angielskim, większość instrukcji czy komentarzy przekazywana jest w tym języku.

Maleńka Miłość

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, Maleńka przyszła Miłość.

Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości Maleńkiej.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Zespołu Szkół Katolickich Federacji Sodalicji Mariańskich
serdecznie zapraszają

na

Wieczór wigilijny - inscenizację Ach! Co za noc!
Wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem.

Spotkanie odbędzie się
18 grudnia br. o godz. 16.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego
(dolny kościół) przy ulicy Chłodnej 9 w Warszawie.

Po uroczystości zapraszamy na poczęstunek.