Start  /  O nas  /  Media o nas  /  22-23 maja 2004 r.

Nasz Dziennik 22-23 maja 2004 r.

"Paszport Małego Polaka"
Najmłodsi uczniowie zespołu katolickich szkół przy ul. Ogrodowej mogą legitymować się Paszportem Małego Polaka. Ten dobry edukacyjny pomysł polega na zdobywaniu punktów w zadaniach określonych w paszporcie. Suma punktów upoważnia do posiadania odznaki Małego Polaka trzech kategorii.

Brązową odznakę uzyskuje się po zdobyciu 330 punktów, srebrną 350, a ponad 400 punktów uprawnia do uzyskania złotej odznaki Małego Polaka. Ze względu na stopień trudności zadania są oceniane w skali od 10 do 40 punktów.

I tak w dziale Ojczyzna najwyżej punktowane są zadania: „Brałem udział w honorowej odprawie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza" (30 pkt) i „Wiem jak wygląda godło Polski wykonam je dowolną techniką plastyczną" (25 pkt). W tym samym dziale, składającym się z 12 zadań, uczniowie mogą uzyskać m.in. po 15 punktów za: „Znam dwóch bohaterów narodowych i umiem o nich opowiedzieć" oraz „Znam i potrafię zaśpiewać przynajmniej jedną pieśń patriotyczną".

W złożonym z dziesięciu zadań dziale Patroni i Święci uzyskuje się 25 punktów za wyczerpującą wypowiedź na temat „Wiem, kto jest patronem Polski i znam jego życiorys", zaś 15 punktów za „Znam biografię ks. Jerzego Popiełuszki". W mającym 12 zadań dziale Tradycje aż po 40 punktów otrzymuje się za uczestnictwo w Pasterce w Triduum Paschalnym, a 25 za wykonanie szopki.

Dział Warszawa - Moje Miasto, złożony z jedenastu zadań, stawia przed Małym Polakiem wymagania dotyczące znajomości zabytków stolicy, miejsc pamięci narodowej, pomników, herbu miasta, teatrów dla dzieci i legend związanych z Warszawą. Najwyższa punktacja (15 pkt) przysługuje za obecność w teatrze i opowiedzenie o spektaklu oraz za odwiedzenie Alei Zasłużonych, na cmentarzu Powązkowskim.

W zdobywaniu odznak Małego Polaka ściśle współpracują rodzina dziecka i nauczyciele. Pomysł wart jest upowszechnienia jako przykład edukacji twórczej i napawającej optymizmem." (ai) 

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***