Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej Prymusek-03-2023

Start » Aktualności » 2023/2024 » Szkoła Podstawowa » Projekt Czytelniczy w klasie IIb

Projekt Czytelniczy w klasie IIb

W tym roku szkolnym uczniowie klasy IIb realizują Projekt Czytelniczy „Czytam – uczę się – dzielę się”. Celem projektu jest zachęta uczniów do czytania i wypracowywania nawyków czytelniczych oraz dzielenie się z innymi uczniami swoimi propozycjami czytelniczymi. Jak to wygląda w praktyce? Bardzo prosto!

Uczeń wybiera sobie dowolną lekturę (samodzielnie lub z rodzicami), którą samodzielnie i ze zrozumieniem czyta.Po przeczytaniu wykonuje metryczkę książki i tzw. „Zachętnik” (który, jak sama nazwa wskazuje, ma zachęcić innych do sięgnięcia po daną pozycję), a następnie prezentuje wykonaną pracę oraz przeczytaną lekturę na forum klasy.

Prezentacja uczy młodego człowieka wystąpień publicznych, co jak wiadomo nie jest sprawą łatwą. Ale dzięki takim początkom – wśród znanej i życzliwej publiczności /kolegów i koleżanek z klasy/, a także w bezpiecznym zaciszu swojej klasy szkolnej, nauka takich wystąpień przebiega bardzo naturalnie. Po prezentacji jest czas na pytania publiczności????. Wykonana praca znajduje swoje miejsce w klasowym kąciku czytelniczym, gdzie każdy może zajrzeć do niej i być może zainspirować się do jej przeczytania.

Projekt trwa od grudnia b.r. i jak widać już od pierwszych tygodni, bardzo motywuje do czytania!