Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem gazetki szkolnej Prymusek-03-2023

Start » Aktualności » 2023/2024 » Szkoła Podstawowa » Arktyka i Antarktyda - klasa 2B

Arktyka i Antarktyda - klasa 2B

Uczniowie klasy IIb zgłębiają wiedzę na temat Arktyki i Antarktydy

W ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy IIb podzieleni na czteroosobowe zespoły realizowali 2-tygodniowy projekt Arktyka oraz Antarktyda.

Pierwszym krokiem było zgromadzenie odpowiednich materiałów (książki, atlasy, broszurki, zdjęcia, informacje internetowe, itp.). Następnie przejrzenie tego wszystkiego i wybranie najważniejszych informacji. Gdy zespoły wiedziały już, co będą przedstawiać (florę i faunę obszarów podbiegunowych, klimat, ludność), nadszedł czas na uzgodnienie jak ma wyglądać ten projekt. Po długich dyskusjach, kiedy pojawiła się wspólna wizja i projekt, uczniowie przystąpili do realizacji.

Było wycinanie, docinanie i przycinanie, klejenie, kolorowanie, lepienie z plasteliny, pisanie, sprawdzanie oraz wiele innych czynności. Podczas projektu uczniowie realizowali zarówno edukację przyrodniczą, polonistyczną, plastyczo-techniczną jak i społeczną. Tak naprawdę nic innego jak nauka poprzez doświadczenie i zabawę!

Gdy prace były gotowe, uczniowie prezentowali je na forum klasy. Ćwiczyli więc wystąpienia publiczne oraz odpowiedzi na pytania słuchaczy (uczniów). Prace drugoklasistów mogli przez kilka dni oglądać i czytać także uczniowie innych klas.

Arktyka i Antarktyda nie są nam już tak obce i odległe! Wszystkim uczniom należą się ogromne gratulacje!