Start  /  Aktualności  /  2020/2021  /  Szkoła Podstawowa  /  XII Pielgrzymka Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego

XII Pielgrzymka Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego

Tak jak co roku Maj jest czasem dorocznej pielgrzymki szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Jasną Górę. To już dwunasty raz, kiedy Szkoły Prymasowskie składają hołd Jasnogórskiej Pani. Nasza szkoła zawsze uczestniczyła w tej pielgrzymce. Niestety, tak jak w roku ubiegłym, tak i teraz obowiązują obostrzenia związane z pandemią i nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem u Królowej Polski.

Mimo że pielgrzymka nie odbyła się, w dniu 12 maja br. o godzinie 13:30 nauczyciele i uczniowie 6, 7 i 8 klas Szkoly Poodstawowej łączyliśmy się duchowo z Jasną Górą. Tam została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Przybylskiego w intencji dziękczynienia Bogu za Prymasa Wyszyńskiego i z prośbą o owoce jego beatyfikacji w życiu naszych szkół –uczniów, nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników i przyjaciół szkół noszących to zaszczytne imię.

Podczas jego kazania ksiądz bikup przedtawił postać księdza kardynała jako dobrego pasterza na wzór Jezusa. Kardynał Wyszyński słuchał Boga i ludzi. Będąc biskupem zawsze chciał być ojcem dla wszystkich. Relacja Kościół i szkoła leżała mu na sercu i dlatego też on zajmował się szkołą i dziećmi.

Ksiądz biskup kończył swoje kazanie twierdząc, że każdy z nas ma swoje pole i ma być dobrym pasterzem dla innych. To jest, powiedział, szczególnym zaproszeniem dla uczniów, którzy w szkołach pod wezwaniem Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczą się i dla ich rodzin oraz nauczycieli i personelu, który w nich pracuje.

Mimo wirtualnej transmisji, ta Msza Święta była wspaniałą okazją, żeby dołączyć się duchowo do tych, którzy są członkami tej rodziny szkół pw. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Brat Jose Iglesia, SM

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***

Copyright © Szkoły Katolickie Sodalicji Mariańskich w Polsce
Marketing internetowy MediaConsulting.pl