Start  /  Szkoła podstawowa  /  Osiągnięcia uczniów  /  Edukacja językowa  /  Rok szkolny 2016/2017  /  Cambridge English: Starters

Cambridge English: Starters

Rewelacyjne wyniki egzaminów Cambridge YLE STARTERS. 16 czerwca br., jeszcze przed wakacjami, 27 trzecioklasistów naszej szkoły podstawowej po intensywnych przygotowaniach podeszło do zewnętrznych egzaminów z języka angielskiego Cambridge Young Learners English Tests na poziomie STARTERS.

W trakcie trzech części egzaminu uczniowie wykazywali się znajomością słownictwa, umiejętnością czytania i poprawnego pisania, rozumienia ze słuchu i mówienia. Egzamin nie był obowiązkowy, tym bardziej cieszy duża liczba chętnych. 

Każda z części egzaminu była punktowana maksymalnie pięcioma punktami-tarczami, więc z całości można było zdobyć tarcz 15. W czasie przerw między poszczególnymi częściami regenerowaliśmy się przy słodkościami zastawionym stole, miło gawędząc z koleżankami i kolegami oraz korzystaliśmy ze wsparcia rodziców.

Jest mi niezmiernie przyjemnie poinformować, że średni wynik wszystkich uczestników wyniósł 14,5 na 15. To prawie 97%!!!

Gratulujemy obecnym czwartoklasistom i życzymy wytrwałego rozwijania umiejętności językowych i dalszych egzaminacyjnych sukcesów :)

Maleńka Miłość

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, Maleńka przyszła Miłość.

Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości Maleńkiej.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

Zespołu Szkół Katolickich Federacji Sodalicji Mariańskich
serdecznie zapraszają

na

Wieczór wigilijny - inscenizację Ach! Co za noc!
Wspólne śpiewanie kolęd oraz dzielenie się opłatkiem.

Spotkanie odbędzie się
18 grudnia br. o godz. 16.30 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego
(dolny kościół) przy ulicy Chłodnej 9 w Warszawie.

Po uroczystości zapraszamy na poczęstunek.