« sierpień » « 2017 »
PWŚCPSN
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
Języki obce

 W naszej szkole już od najmłodszych lat uczniowie mają możliwość rozwijania kompetencji lingwistycznej w zakresie języków obcych. Od klasy pierwszej uczniowie poznają, poza językiem angielskim (cztery lekcje w tygodniu), drugi język francuski lub hiszpański (dwie lekcje w tygodniu). W ten sposób stwarzamy podstawy pod gruntowne opanowanie języka angielskiego oraz drugiego języka obcego.
W trosce o wysoką efektywność nauczania organizujemy Cambridge Young Learners English Tests, zewnętrzne egzaminy znajomości języka angielskiego dla dzieci. Uczniowie naszej szkoły przystępują do tych egzaminów na poziomie Starters, Movers i Flyers. Stwarza to możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności przed egzaminatorami spoza naszej szkoły.
Intensywny program nauczania języków obcych realizowany w naszej szkole rozwija wszystkie cztery podstawowe funkcje językowe w równym stopniu:
mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie, mając na uwadze pełne opanowanie języka obcego. Wykorzystujemy, naturalną dla dzieci, zdolność naśladownictwa i kładziemy nacisk na rozwijanie zdolności komunikacyjnych. W nauczaniu korzystamy z metod wykorzystujących pomoce dydaktyczne ułatwiające zapamiętywanie i naukę; projekty, maty, gry, fiszki ze słownictwem, klocki z literkami i wyrazami, książeczki, filmy, piosenki i skecze. Dzięki temu nasi uczniowie mają możliwość przyswajania materiału językowego w ciekawej i aktywizującej formie.

Projekt i opracowanie: MediaConsulting.pl
Nasza gazetka

Organ prowadzący