Start  /  Komunikaty  /  2018/2019  /  Wielkopostna akcja charytatywna

Wielkopostna akcja charytatywna

Szanowne Uczennice i Szanowni Uczniowie!
Szanowni Rodzice!
Szanowne Nauczycielki i Szanowni Nauczyciele!

 

Od 6. marca 2019, na który przypada Środa Popielcowa do 9. kwietnia 2019, czyli dnia poprzedzającego egzaminy gimnazjalne, odbędzie się akcja charytatywna na rzecz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Przemyślanach na Ukrainie, organizowana przez szkolny wolontariat.

Przemyślany są małym kresowym miasteczkiem w obwodzie lwowskim na terenie Ukrainy, gdzie mieszka obecnie wielu Polaków. Panuje tam bieda. Z powodu zmian przedwojennych granic Polski po II wojnie światowej, Przemyślany, podobnie jak większość Kresów Wschodnich zostały włączone do Związku Radzieckiego. Wówczas wielu Polaków opuściło te miejsce.

Dopiero w 1996 roku Kościół odzyskał świątynię. Bardzo ciężko i z dużym poświęceniem pracuje tam ks. Piotr Smolka, selezjanin. Do jego parafii należą, oprócz Przemyślan, jeszcze inne pobliskie miejscowości.

Jego parafianie to bardzo ubodzy ludzie. Dlatego tym bardziej teraz w Wielkim Poście pragniemy zebrać naszą Jałmużnę postną i przekazać ks. proboszczowi z Przemyślan pomoc pieniężną, którą będzie mógł on spożytkować na najpilniejsze potrzeby swoich parafian w tym także na remont kościoła.

Do dnia 6. marca 2019 planujemy zapoznać Państwa z aktualną sytuacją mieszkańców oraz historią terenów objętych działalnością parafii poprzez wywieszenie na dolnym korytarzu plakatów informacyjnych.

Celem zbiórki jest pomoc parafii, wokół której zgromadzeni są Polacy tam zamieszkali. Zebrane środki pieniężne ksiądz będzie rozdzielał częściowo na potrzeby parafian i częściowo na potrzeby kościoła.

Skrzynka przeznaczona na datki będzie postawiona na korytarzu na parterze w pobliżu klasy V B.

Zbierane na bieżąco pieniądze będą przekazywane szkole do końca akcji. Po jej zakończeniu dyrekcja przekaże zebraną kwotę parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Przemyślanach na Ukrainie.

Wolontariusze będą także zbierać datki w dniu 14 marca 2019 podczas dnia otwartego w szkole.

 

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***