Start  /  Liceum ogólnokształcące  /  Gimnazjum  /  Osiągnięcia uczniów  /  Olimpiady przedmiotowe

Olimpiady przedmiotowe

Olimpiada Historyczna Gimnazjalistów

Maciej, uczeń klasy III naszego gimnazjum zajął III miejsce w eliminacjach centralnych III Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów w roku szkolnym 2018/2019. Gratulujemy sukcesu!

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

Filip, uczeń klasy III gimnazjum w roku szkolnym 2018/2019 wziął udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego i w finale przeprowadzonym w dniu 28 marca 2019r. uzyskał tytuł finalisty.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Olimpiada języka angielskiego dla gimnazjalistów

W tym roku szkolnym uczniowie klasy szóstej, siódmej i klas gimnazjalnych mieli możliwość wykazania się umiejętnościami w zakresie znajomości języka angielskiego podczas zmagań w ramach Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (OJAG).

Tegoroczna edycja składała się z trzech etapów podzielonych na kolejne części. Obowiązywała gramatyka i słownictwo na poziomie znacznie przekraczającym zakres szkolny (C1-C2), a wymagania dotyczyły nagrania filmu, opracowania zagadnień dotyczących historii Zjednoczonego Królestwa i Stanów Zjednoczonych, odbycia rozmowy z egzaminatorami na temat lektury i zagadnień ogólnych, oczywiście w języku angielskim :)

Z wielką radością informujemy, że:

Julia z klasy 3gim. uzyskała tytuł LAUREATA,

Maja z klasy 3 gim. uzyskała tytuł FINALISTY,

Aleksander z klasy 3 gim. uzyskał tytuł FINALISTY,

Jakub z klasy 3 gim. uzyskał tytuł FINALISTY.

Przed wyżej wymienionymi - i pozostałymi finalistami konkursów przedmiotowych - szeroko otwierają się drzwi szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności językowych!!!