Start » Aktualności » 2021/2022 » Zerówka » Całodniowa wycieczka klas „0” do WIOSKI POD KOGUTEM

Całodniowa wycieczka klas „0” do WIOSKI POD KOGUTEM

W piękny, słoneczny wtorek 31 maja 2022 dzieci z klasy „0”a i „0”b udały się busem do Wioski pod Kogutem na warsztaty „Młody Ekolog”. Po dojechaniu na miejsce i zjedzeniu drugiego śniadania rozpoczęła się przygoda.

Najpierw dzieci zwiedzały mini zoo i miały nawet możliwość pogłaskać niektóre milusińskie zwierzątka! Następnie odbyły się zajęcia edukacyjne: pokaz runa owczego oraz pranie i filcowanie owczej wełny. Zajęcia niezwykle angażujące wszystkie zmysły dzieci, a szczególnie węchu i dotyku. Filcowanie, jak się okazało, to zajęcie niezwykle angażujące i wyciszające. Po krótkiej przerwie na placu zabaw nadszedł trochę spokojniejszy czas na obiad i warsztaty wióra osikowego. Dla młodych ekologów nie mogło także zabraknąć wizyty w lesie. Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci na temat leśnych mieszkańców oraz tego, jak należy dbać o środowisko naturalne, bez którego człowiek nie byłby zdolny żyć. Na koniec dzieci zbudowały hotel dla owadów, do którego od razu wprowadzili się maleńcy lokatorzy :)

Aktywny czas spędzony na świeżym powietrzu, przy pięknej pogodzie oraz w towarzystwie kolegów i koleżanek dzieci na pewno zapamiętają na długo!