Start  /  Aktualności  /  2019/2020  /  Szkoła Podstawowa  /  Wyzwanie Voscreen

Wyzwanie Voscreen

Dlaczego czasem boimy się włączyć do rozmowy w języku angielskim? Dlaczego nie odpowiadamy na pytania z marszu? Przyczyn może być wiele: brakuje nam słownictwa, boimy się, że popełnimy błędy gramatyczne. Ale czasem po prostu nie rozumiemy swojego rozmówcy. I głupio nam zareagować, nie wiedząc o co właściwie nas ktoś pyta, o czym do nas mówi. Dlatego tak ważne jest, by kształcąc umiejętność speakingu, nie zapominać o jednoczesnym ćwiczeniu umiejętności rozumienia ze słuchu.

Edukacja online sprawdziła się w tym przypadku wyśmienicie. Podczas zajęć zdalnych zachęciłam uczniów do założenia kont na stronie Voscreen, na której uczniowie ćwiczyli rozumienie oryginalnych dialogów z filmów (w tym animowanych) i zdobywali za to punkty. Klasy od 5 do 7 miały wyznaczone minimalne ilości punktów do zdobycia i udokumentowania swoich poczynań printscreenami. Ostrzegałam, że gra może być bardzo wciągająca. :) Rezultaty niektórych uczniów przeszły moje oczekiwania. Musimy się nimi pochwalić! Szczególne gratulacje składam wszystkim, którym udało się pokonać prób 5 tysięcy punktów! Voscreenowymi mistrzami są:

- w klasach piątych:
Franciszek K., Michał L., Emilia Z., Łukasz W. Niektórzy poszybowali jeszcze wyżej! Zosia T. (ponad 8 tysięcy), Franek B. (ponad 9 tysięcy), Janek Ł. (prawie 11 tysięcy), Janek W. (prawie 12 tysięcy) i BRUNO P. (ponad 12 tysięcy punktów!)

- w klasach szóstych:
Zosia R., Adam K, Michał M., Maja O., Krzysztof P. oraz MICHAŁ T., który wyróżnił się swoim wynikiem 9 tysięcy punktów!

- w klasach siódmych:
Paweł K., Ola B., Weronika K., a także Milena S. (i jej zadziwiające 11 tysięcy) i absolutny mistrz konkursu - MATEUSZ N., który zdobył ponad ... 18 tysięcy punktów! Rewelacja!!!

Gdyby na podium miały stanąć 3 osoby ze wszystkich klas, głośne oklaski usłyszałby MATEUSZ N., BRUNO P. I JANEK W. Panowie, ogromne gratulacje!

Wszyscy mistrzowie, spodziewajcie się dodatkowej nagrody w Librusie, a gdy wrócimy do szkoły - słodkiej niespodzianki. :)

Beata Zaborowska

Copyright © Szkoły Katolickie Sodalicji Mariańskich w Polsce
Marketing internetowy MediaConsulting.pl