Start  /  Aktualności  /  2019/2020  /  Szkoła Podstawowa  /  Pielgrzymka do Zuzeli, Bogut i Ciechanowca

Pielgrzymka do Zuzeli, Bogut i Ciechanowca

Dnia 1 października 2019 r. uczniowie klas piątych i siódmych wraz z nauczycielami byli na pielgrzymce do Zuzeli, Bogut i Ciechanowca.

Zuzela to miejsce urodzin Patrona szkoły Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Tego dnia kiedy byliśmy na pielgrzymce obradowano w Watykanie na temat cudu, jaki wydarzył się przez pośrednictwo tego Sługi Bożego-cudu, który stał się spełnieniem kolejnego warunku ogłoszenia Naszego Patrona Błogosławionym Kościoła Katolickiego.

W czasie pielgrzymki zwiedziliśmy muzeum-dom w Zuzeli, w którym z rodzicami mieszkał mały Stefan i kościół parafialny, gdzie był ochrzczony. Jeden z witraży w tym kościele ufundowała Sodalicja Mariańska.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie oglądaliśmy stare zabudowania z dawnych czasów oraz wyposażenie chałup i powozownię. W Muzeum Rolnictwa, znajduje się wystawa pisanek wykonanych różnymi technikami. Na uwagę zasługuje pisanka poświęcona mgr Kazimierzowi Uszyńskiemu - bratu Ks. Tadeusza Uszyńskiego.

Trzecim miejscem naszego pielgrzymowania były Boguty, gdzie jest pochowany Współzałożyciel szkoły Ks. Tadeusz Uszyński. W kościele uczestniczyliśmy we mszy za Zmarłego Kapłana a następnie złożyliśmy kwiaty na Jego grobie, modląc się o Jego zbawienie.

W drodze powrotnej do Warszawy uczniowie żywo uczestniczyli w quizie nt. życia i posługi Księdza Kardynała Wyszyńskiego. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Warszawy.

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***