Start  /  Aktualności  /  2017/2018  /  Oddział Przedszkolny  /  Całodniowa wycieczka „zerówki” do Kawęczyna

Całodniowa wycieczka „zerówki” do Kawęczyna

Dzieci z naszej szkolnej „zerówki” 17 maja wyjechały z samego rana na wycieczkę poznawczo-rekreacyjną poza Warszawę – celem był Gościniec Wiecha położy we wsi Kawęczyn. Jest to piękne miejsce, z dala od zgiełku miasta.
Gdy tylko dojechaliśmy, chlebem i solą powitała nas gospodyni ubrana w strój ludowy. Następnie, by mieć siłę na czekające nas atrakcje, zjedliśmy słodkie bułeczki z ciepłą herbatą i rozpoczęliśmy naszą przygodę. Była przejażdżka zadaszonym wozem konnym, zwiedzanie starej wiejskiej zagrody z izbą etnograficzną, spacer przez las do młyna wodnego i wiatraków, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, zajęcia w piekarni z pokazem przygotowywania chleba do wypieku a nawet lekcja w dawnej szkole. Nie zabrakło również pieczonych kiełbasek i kolorowej zabawy „dyskotekowej” w sali tanecznej.
Mimo, że deszcz i chmury tylko niekiedy ustępowały miejsca słońcu, wycieczka pełna była radości, nowych doświadczeń i nauki.

Rekrutacja uzupełniająca. Zapraszamy na indywidualne spotkania. Prosimy o wcześniejsze umówienie się telefoniczne +48 22 620 36 58 lub +48 22 652-23-99 czynny codziennie w godz. 7.30-15.00 więcej informacji. ***